AKADEMİSYENLER BULUŞMASI


535 | 12.03.2017
| |

 

         AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, referandum çalışmaları kapsamında AK Parti Konya İl Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen Konya 2 nolu  (Üniversite- KYK) Şubesinin işbirliği ile düzenlenen ’Akademisyenler Buluşması’ isimli programa katıldı.
         AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, programları kapsamında ve Eğitim Bir Sen Üniversite Şubesinin işbirliği ile düzenlenen ’Akademisyenler Buluşması’ isimli toplantıda akademisyenler ile bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen toplantıya Aktay’ın yanı sıra AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Eğitim Bir Sen Konya 2 nolu Şube Başkanı Şenol Metin, Memur Sen İl Temsilcisi Nazif Karlıer ve akademisyenler katıldı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Aktay, "Şu anda yapmak istediğimiz düzenlemenin özü, milletin iktidarının milletten yetkisini almayan herhangi bir gizli veya açık iktidar ortağının tamamen bertaraf edilmesi. Bir daha hiç kimse milletten yetkisini almıyorsa kendisini iktidara ortak, hatta iktidarın büyük ortağı, karar verici ortağı, nihai karar verici ortağı gibi görmeyecek, gösteremeyecek" ifadelerini kullandı.

        Ortak aklın tespiti ve bu aklın Yeni Türkiye'yi inşası surecinde Eğitim Bir Sen kritik bir misyon ifa edeceğini yapmış olduğu bu programla da bir kez daha göstermiş oldu. 

akademisyeler buluşması
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top